Sellel veebilehel on toodud projektid, artiklid ja aruanded, kust saate rohkem lugeda selle kohta, mida me teeme, et minimeerida meie tegevusest tulenevat keskkonnamõju.
Meie jätkusuutlikkuse alustalad on need, mis teevad meist jätkusuutlikku tootja, tarnija, tööandja ja hea naabri kohalikule kogukonnale. Tugineme oma tegevuses kontserni Heidelberg Materials jätkusuutlikkuse kohustumustele.
Töötervishoid ja-ohutus on meie prioriteet. Tööõnnetuste puhul lähtume nullvisiooni põhimõttest. Ohutuskultuuri tugevdamiseks on võetud mitmeid meetmeid, muu hulgas on fookuses töötajate teadmiste ja teadlikkuse tõstmine, alltöövõtjate ohutus. Kord aastas toimub ohutuspäev.
Toetame töötajate tervislikku eluviisi: meil on aktiivselt tegutsev spordiklubi SK KNT. Väärtustame töötajate erinevat tausta ja kogemusi. Töötajate kaasamiseks tegutseb ettevõttes koostöötoimkond.
"Meie töökohad peavad olema ohutud, turvalised ja kaasavad"
"Innovatiivsed ja jätkusuutlikud tooted, mis aitavad vähendada kliimamõju".
2. Tooted ja innovatsioon
Kogu maailma süsihappegaasi heitest on ligikaudu seitse protsenti seotud tsemenditööstusega. Süsinikujalajälje vähendamiseks on vaja astuda olulisi samme, muu hulgas suurendada biomassi osakaalu kütustes, tegeleda tsementide puhul teadus-ja arendustööga ning leida uusi alternatiivseid lahendusi toormaterjalile ja süsinikuintensiivsele klinkrile.
Süsiniku kogumine ja säilitamine (CCS -inglise keeles carbon capture and storage) on võtmelahenduseks, et oluliselt vähendada tsemenditootmisest tulenevat süsinikuheidet ning lõpuks jõuda süsinikneutraalse betoonini.
"Vastutustundlik tooraine kaevandamine arvestades keskkonda ja loodust."
"Me tagame oma tegevuse läbipaistvuse. Oleme valmis avatud suhtluseks ettevõtte naabrite ja koostööpartneritega."
4. Ühiskond ja sotsiaalne vastutus
Oluline on avatud dialoog naabritega. Suhtleme tehase ja karjääride ümbruses elava kogukonnaga kohtumiste, infolehtede ja internetis avaldatava teabe kaudu, andes enne teada kõigist kaevandamisetappidest, heitkogustest ja olukorra parandamiseks rakendatavatest projektidest.
Kunda ühe suurima tööandjana toetame kohalikke haridusasutusi, sotsiaal-, kultuuri-ja spordiüritusi.
Selleks, et jõuda süsinikpositiivse tsemendi kasutamiseni tuleb muu hulgas leida alternatiivseid lahendusi klinkrile. Vulkaanilisel tuhal on selleks hea tulevikuväljavaade - sellega on võimalik tulevikus asendada isegi nii palju kui 50 protsenti klinkrit.
Kaltsineeritud savi kui täiendav tsementne materjal on hea tulevikuväljavaatega klinkri asendusaine tsemendis, kuna selle tootmiseks kulub vähem energiat ja tootmisprotsessi käigus eraldub ligikaudu 70 protsenti vähem CO2-heidet kui klinkri tootmisel.
Koostöös eri osapooltega, KIK, HC CCM ja Apeco, leidsime Eestis ringmajanduse põhimõttele vastava töökindla lahenduse muidu kasutust mitteleidva materjali väärindamiseks.